Podsumowanie okresu przygotowawczego.

PODSUMOWANIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO DO RUNDY WIOSENNEJ SEZONU 2015/2016

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej, drużyna Błękitnych Orneta rozpoczęła 18 stycznia. Zespół z Ornety zaplanował rozegranie pięciu meczy sparingowych w ramach przygotowań do rundy rewanżowej IV ligi warmińsko mazurskiej.

I. W pierwszym meczu kontrolnym, rywalem Błękitnych był III ligowy zespół MKSu Korsze. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną naszej drużyny. Błękitni pokonali III ligowca, aż 6:3. Bramki dla naszej drużyny strzelali:

BŁĘKITNI ORNETA 6:3 MKS Korsze

Chodkowski x2
Różowicz x2
Lullies

Skład:

II. Kolejnym rywalem naszego zespołu, była na codzień występująca w lidze okręgowej drużyna Victorii Bartoszyce. Mecz rozgrywany był w Bartoszycach na sztucznej murawie. Podobnie jak w pierwszym meczu kontrolnym, na boisku padło mnóstwo bramek. Drużyna Błękitnych wysoko zremisowała z bartoszycką Victorią 5:5.

Victoria Bartoszyce 5:5 BŁĘKITNI ORNETA

Różowicz x3
Skibicki
Bujko

Skład:
Łastówka-Ziemianowicz-Kowalczuk-Kowalikowski-Dublanka-Fabisiak-Skibicki-Przygocki-Kowalski-Nędzi-Różowicz-Bujko-Gołębiowski.

III. Trzecim sparingpartnerem naszego zespołu był III ligowy zespół Granicy Kętrzyn. Spotkanie zostało rozegrane w Kętrzynie. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych Dariusza Maleszewskiego. Błękitni zwyciężyli Granicę Kętrzyn 5:3.

Granica Kętrzyn 3:5 BŁĘKITNI ORNETA

Różowicz x4

Skład:
Łastówka - Ziemianowicz - Oryńczak - Kowalczuk - Kowalikowski - Lullies - Fabisiak - Goździkowski - Sławecki - Nędzi - Różowicz - Gołębiowski

IV. W kolejnym starciu kontrolnym, przeciwnikiem ekipy z miasta smoka był III ligowy zespół GKSu Wikielec. Spotkanie zostało rozegrane na boisku w Szymbarku. Drużyna Błękitnych odniosła porażkę 0:3

GKS Wikielec 3:0 BŁĘKITNI ORNETA

Łastówka - Ziemianowicz - Oryńczak - Kowalczuk - Kowalikowski - Lullies - Fabisiak - Sławecki - Nędzi - Kosobucki- Gołębiowski - Bujko - Dublanka - Malanowski.

V. 12 marca, drużyna Błękitnych Orneta rozegrała mecz kontrolny z zespołem Warmiaka Łukta. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną naszego zespołu. Drużyna Błękitnych zwyciężyła Warmiaka 5:1.

BŁĘKITNI ORNETA 5:1 Warmiak Łukta

Różowicz x2
Malanowski
Bujko

Skład:
Łastówka - Dublanka (46'-Borawski), Kowalikowski, Kowalczuk, Ziemianowicz, Gołębiowski (46'-Przygocki), Sławecki (46"-Skibicki), Malanowski, Nędzi (65'-Kosobucki), Lullies (46'-Fabisiak), Bujko (46'-Różowicz) (http://blekitni-orneta.futbolowo.pl)

PODSUMOWANIE:
Liczba meczy: 5
Liczba zwycięstw: 3
Liczba remisów: 1
Liczba porażek: 1
bilans bramkowy: 21:14 [dla Błękitnych]
średnia bramek strzelonych na mecz: 4,2
średnia bramek straconych na mecz: 2,8

strzelcy:
1. Różowicz - 11
2. Ziemianowicz - 3
3. Bujko - 2
3. Chodkowski - 2
4. Malanowski - 1
4. Lullies - 1
4. Skibicki - 1

Ruchy transferowe:

W zimowej przerwie drużynę Błękitnych Orneta wzmocniło pięciu nowych zawodników. Do drużyny Dariusza Maleszewskiego dołączyli:

1. Mateusz Różowicz - 25 letni napastnik, do Ornety przyszedł wprost z III ligowej Olimpii Olsztynek. We wcześniejszych latach, zawodnik związany był m.in. z drużynami Pisy Barczewo, Mrągowii Mrągowo, Błękitnych Pasym, czy OKSu 1945 Olsztyn.

2. Piotr Łastówka - 29 letni bramkarz. Swoją przygodę z seniorską piłką nożną rozpoczynał w braniewskiej Zatoce. Zawodnik miał również swój epizod za granicą. w sezonie 2013/2014, bramkarz reprezentował barwy holenderskiego SC Kruisland. Dwa ostatnie sezony, Piotr Łastówka spędził w występującym w klasie okręgowej - Żurawie Godkowo.

3. Łukasz Malanowski - 31 letni pomocnik. Wychowanek Jezioraka Iława. W kolejnych latach reprezentował takie kluby jak: Zamek Kurzętnik, Ewingi Zalewo, Pomezanię Malbork, Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie, Pisę Barczewo oraz ITR Iławę 2000. W rundzie jesiennej, zawodnik reprezentował barwy Warmiaka Łukta

4. Tomasz Gołębiowski - 31 letni pomocnik. Wychowanek Błękitnych Orneta. Po kilku latach przerwy, ponownie reprezentował będzie trykot naszego zespołu. W poprzedniej rundzie, zawodnik reprezentował Mamry Giżycko.

5. Andrzej Bujko - 28 letni napastnik. Również wychowanek naszego klubu. Zawodnik występował w naszej drużynie w sezonie 2011/2012. Obecnie wznowił treningi.

W rundzie wiosennej w drużynie Błękitnych zabraknie jednak kilku zawodników, którzy odeszli do innych klubów, bądź nie wznowili treningów:

1. Dariusz Wieliczko [ Zatoka Braniewo]
2. Bogdan Wieliczko [nie wznowił treningów]
3. Jarosław Boryczka [nie wznowił treningów]
4. Mateusz Lawrenc [nie wznowił treningów]
5. Patryk Chodkowski [wyjazd za granicę]
6. Daniel Kogut [kontuzja] - Kori trzymaj się !

wiadomość ze strony MKS Błękitni Orneta 1949