Autor:

admin

Utworzono:

03.10.2016

Już w 8' po wyrzucie z autu zawodnika gospodarzy nie popisała się nasza obrona a Arkadiusz Cieślik strzelił bramkę - 0:1. Mimo wyrównanej gry w 39' Omulew po rzucie wolnym  w polu karnym przytomnie  zachował się Hubert Buła i przegrywaliśmy 0:2. W 43' w poprzeczkę bramki drużyny gospodarzy trafił Grzegorz Kulpaka. W 44'  Daniel Kogut popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego (ok. 25m) - "zrywając pajęczynę w okienku bramki" gospodarzy ustalając wynik do przerwy na -1:2. Po przerwie nasza drużyna uzyskała dużą przewagę ale dopiero w 66' Piotr Żórański umieścił piłkę w siatce doprowadzając do remisu 2:2. Jeszcze w 89' ponownie Żórański strzelił bramkę ale sędzia asystent sygnalizował pozycję spaloną. Wywozimy więc z Wielbarka z jednym punktem. Wielu kibiców pyta ile drużyn spada z IV ligi? Wszystko zależy od tego, ile drużyn z naszego województwa spadnie z III ligi. Na dzień dzisiejszy na spadkowych miejscach są 3 drużyny z naszego województwa. Do IV ligi w/g regulaminu rozgrywek W-MZPN  awansują aż 4 - drużyny z V-ligi (zwanej dawniej okręgową) czyli IV ligę w nowym sezonie "zasili" 7 drużyn, ale mistrz IV ligi awansuje do III ligi. 7-1=6 - tyle na dzisiaj drużyn jest na miejscach spadkowych. Oczywiście do końca rozgrywek jest bardzo daleko i wszystko może się zmienić.